خانه / جهانگردی / ۵نکته اعجاب انگیز در مورد رم

۵نکته اعجاب انگیز در مورد رم

رم یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپاست که در جنوب غربی ایتالیا قرارداد.  قدمت این شهر که به ۷ قرن قبل از میلاد مسیح برمیگردد. رم را میتوان یکی از پرحادثه ترین شهرهای جهان دانست . از طاق کنستانتین تا شهر واتیکان همگی  دوره ای از تاریخ رم و ایتالیا را نوشته اند. در این مقاله به ۷ مکان اعجاب انگیز در رم خواهیم پرداخت.

طاق کنستانتین

این طاق در بین سال های  ۳۰۶ تا ۳۱۲ میلادی احداث گردیده نماد پیروزی های شهر رم میباشد. این قوس که ۲۱ متر ارتفاع دارد مملو از اشیای عتیقه و تزئینی میباشد. به عقیده مورخان و باستان شناسان بسیاری از این اشیای عتیقه به  کاربرده

شده در طاق متعلق به معماری های قرن دوم میباشد. اگر به دنبال  یک ماجراجویی بزرگ در تاریخ هستید میتواند یک بعد از ظهر خود را به دید و بازدید از این ارگ اروپایی صرف کنید.

طاق کنستانتین

کلوسئوم

شاید همه ما رم  را برای اولین بار با یک  ورزشگاه بیضی شکل زیبا شناختیم.  تماشاخانه ای که  با ۸۰۰۰ نفر جمعیت و ۸۰ درب ورودی یکی از عجایب سده اول میلادی محسوب میشود که توسط ویسپاسیان و پسرش تیتوس احداث گردیده است.

کلوسئوم با ۴۸ متر ارتفاع و ۶ جریب زیربنا یکی از الگوهای مهم در ساخت ورزشگاه های مدرن امروزی میباشد.

کولوسئوم

شهر واتیکان

شهر واتیکان ، شهری با مساحت نیم کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۸۰۰ نفر کم جمعیت ترین کشور دنیاست. این شهر که در سال ۱۹۲۹ با توافق مقامات سریر مقدس و بنیتو موسولینی نخست وزیر ایتالیا تشکیل گردید مرکز حکومت کاتولیک ها محسوب گردیده و در بسیاری از کشورها حتی سفارتخانه هم دارد.

واتیکان

رومن فروم

رم نیز مثل هرمکان تاریخی دیگری یک میدان اصلی دارد که روزی مرکز تمام معاملات و اتفاقات بزرگ این شهر بوده است. اگر میخواهید در میان عظمت و شکوه گذشته رم  غرق شوید به شما پیشنهاد میکنم  رومن فروم را هرگز فراموش نکنید..

رومن فروم

فواره‌ تروی

این آبنما که ۱۹ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده با ۲۶ متر ارتفاع و ۲۰ متر عرض یکی از هیجان انگیز ترین آبنماهای جهان است ، براساس یک داستان قدیمی هرکس سکه ای داخل فواره پرتاپ کند مجددا به رم بازخواهد گشت. به همین دلیل روزانه ۳۰۰۰ یورو در آب ریخته میشود که از آن برای فقرا استفاده میشود.

فواره تروی

مقالات مرتبط

شهر کالینگراد-معرفی ورزشگاه ها و شهرهای میزبان جام جهانی روسیه
جاذبه های گردشگری ایران در نوروز۹۷- قسمت سوم(آبشار)
۵ مکان دیدنی از سن پترزبورگ

جهت کسب اطلاعات و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۰۰۵۶۸ تماس بگیرید

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

مسکو

اطلاعات تکمیلی شهرهای میزبان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

اگر خرداد ماه آینده مسافر روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸ هستید بهتر است با شهرهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *