خانه / اخبار / ۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

مکان های توریستی شگفت انگیز زیادی در چین وجود دارد. از شهرهای باستانی گرفته تا جنگلها ، مزارع برنج مخروطی شکل که به نظر می رسد به دست هنرمندان طراحی شده، کوههای مقدس و آبشارهای خیره کننده. در این مقاله قصد داریم تا با ۶ مکان فوق العاده در چین آشنا شویم.

 

دیوار شهر شیان

صدها سال پیش  چینیان برا دفاع در مقابل مهاجمان دیوار سنگس بزرگی در اطراف شهرهایشان ساختند که شیان نیز مستثنی نبود دیوار این شهر هنوز وجود دارد و به نظر میرسد یکی از زیباترین مکانهای چین است. این دیوار ۱۲ متر ارتفاع، ۱۵ متر پهنا از پایین و ۱۲ متر پهنا از بالا دارد.

دیوار شهر شیان

سه پگودا

پگودا یا پاگودا  به برجهای بلندی گفته میشود که از سقف های رده وار روی هم تشکیل شده اند. سه پگودا در حدود یک مایلی شمال غربی شهر باستانی دالی در جنوب چین قرار دارد و یکی از بهترین سازه های بودایی در چین است که چندین فاجعه طبیعی و انسانی را متحمل شده است. قوچ متوسط ​​که در طول ۸۲۴ تا ۸۴۰ میلادی توسط پادشاه کوان فنگیو ساخته شده است ۶۹٫۶ متر (۲۲۷ پا) بلندی و یکی از بلندترین پگودا ها در چین است. دو پگودا دیگر در حدود یک قرن بعد ساخته شد.

3 پاگودا

 

 

پارک جنگلی ژانگ جیاجی

پارک جنگلی ملی ژانگ جیاجی ، تاسیس در سال ۱۹۸۲، اولین پارک جنگلی ملی در چین است و بخشی از مناطق زیبای Wulingyuan است با رود های روشن آن، قله های عجیب و غریب، حیات وحش و پوشش گیاهی استوایی فراوان است. جاذبه های کلیدی شامل جریان شلاق مانند طلایی رودهای آن است که بازدیدکنندگان می توانند ماهی را در آب روشن کریستالی آن ببینند.

پارک جنگلی ژانگ جیاجی

 

جنگل سنگی شیلین

جنگل سنگی یا شیلین در چین  که در جنوب غربی چین ساخته شده است. به نظر می رسد این سنگ ها ۲۷۰ میلیون ساله باشند . این ناحیه یک طبقه اقیانوس بود و جریان آب، این قله های نوک تیز شگفت انگیز را ایجاد کرد. جنگل های سنگی بیش از ۲ میلیون بازدید کننده در سال دریافت می کنند.

جنگل سنگی شیلین

شهر قدیمی لیجیانگ

شهر قدیمیلیجیانگ یکی از مغناطیسی های مهم توریستی استان یون نان است و بازدید کنندگانی را به خود جذب می کند که می خواهند که نمونه ای از زندگی ساده را در ناحیه اقلیتی را ببینند.کوبلایی خان اولین امپراتور بود که در این شهر ۸۰۰ ساله زندگی می کرد که وابسته به فرهنگ اقلیتی Naxi است. تقریبا ۳۵۰ پل ازین شهر میگذرد که محل خوبی برای دیدن معماری ناکسی رنگارنگ و ساکنان پوشیده با لباس های بومی است.

شهر قدیمی لیجیانگ

نویسنده:سیما فتحعلی زاده

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

مسکو

اطلاعات تکمیلی شهرهای میزبان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

اگر خرداد ماه آینده مسافر روسیه برای جام جهانی ۲۰۱۸ هستید بهتر است با شهرهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *