خانه / اخبار / گرجستان راه حلی مناسب برای ارتباط با اروپا

گرجستان راه حلی مناسب برای ارتباط با اروپا

گرجستان(به گرجی ساکاروتل و به انگلیسی Georgia) کشوری که در منطقه قفقاز و اوراسیا قرار گرفته است. به منطقه ی مابین دریای خزر و دریای سیاه  قفقاز و و به مناطق مرزی مابین آسیا و اروپا اوراسیا گفته میشود. این کشور که هم در قاره آسیا  و هم در قاره اروپا قرار دارد راه حل مناسبی برای کشورهای آسیایی جهت حمل و نقل کالا به کشورهای اروپایی میباشد. تفلیس  پایتخت گرجستان تقریبا در جنوب شرقی این کشور قرار دارد با یک و نیم میلیون نفر جمعیت بزرگترین و مهم ترین شهر گرجستان به حساب می آید که همواره در طول تاریخ یکی از مهمترین مراکز حمل و نقل و تجارت به سبب نزدیکی به جاده ابریشم بوده است.گرجستان در زبان یونانی به معنای گئورگیا(کشاورزی ) میباشد که این نام به خاطر اقلیم مناسب  این کشور و رونق کشاورزی در آن میباشد.

مطالعات باستان شناسی منطقه نشان میدهد که زندگی  انسانی در این کشور به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد برمیگردد. اولین نشانه ها ی زندگی  در گرجستاندر کنار رودخانه کورا یافت شده است.رودخانه کورا از کوهستان های ترکیه به سمت  گرجستان سرازیر میشود.

همسایگان اروپایی گرجستان

  • ترکیه
  • ارمنستان
  • آذربایجان
  • روسیه

گرجستان

منابع اقتصاد گرجستان

این کشور که در گذشته نه چندان دور تحت سلطه اتحاد جماهیر شوروری بوده و در سال ۱۹۹۰ به استقلال رسیده است اقتصادی کاملا وابسته به روسیه داشته که بعد از ۱۹۹۰ کمی دچار افت شده است.

صنعت

در زمینه صنعت  این کشور داری کارخانه هایی برای تولید سرامیک،لوازم یدکی ماشین آلات سنگین،ظروف اولیه و مواد خام سایر صنایع میباشد.

معادن

معادن فلز،خاک نسوز،زغال سنگ،مرمر و عقیق زیادی در گرجستان وجود دارد که به علت نبود زیرساخت های مناسب به خوبی ازآن ها بهره برداری نمیشود.

کشاورزی

اقلیم مناسب گرجستان شرایط بسیار خوبی را برای کشاورزی مهیا کرده است و صنعت دوم این کشور را میتوان کشاورزی نامید. درگذشته نه چندان دور گرجستان بسیاری از مواد غذایی (سیب زمینی،سبزیجات و حبوبات) روسیه را تامین میکرده.

گردشگری

تنها صنعتی که بعد از استقلال گرجستان   کمی رشد کرده است صنعت گردشگری میباشد.  در سال ۲۰۰۵ دویست و چهل و دو میلیون دلار از طریق این صنعت به گرجستان وارد شده که این رقم در سال های بعدرشد بیشتری داشته است.

در ویدیوی زیر میتوانید با  بخشی از فرهنگ مردم گرجستان  و مناطق دیدنی آن آشنا شوید.

مقالات مرتبط

تفلیس کجاست وچه دانستنی هایی دارد

گردشگران چه مناطقی از ترکیه را میپسندند

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

دیوار شهر شیان

۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

مکان های توریستی شگفت انگیز زیادی در چین وجود دارد. از شهرهای باستانی گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *