خانه / اخبار / ۵ مکان دیدنی از سن پترزبورگ

۵ مکان دیدنی از سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو میباشد. این شهر در سال ۱۷۰۳ توسط پیتر کبیر ایجاد شد و تا سال ۱۹۱۷ پایتخت روسیه بود. سن پترزبورگ که در زمان فرمانروایی تزارها مدتی پترو گراد نام داشت بعد از فروپاشی شوروی سابق مجددا به نام پیشین خود بازگشت. سن پترزبورگ از جایگاه مردمی مناسبی در روسیه برخوردار است چرا که شروع انقلاب روسیه از این شهر بوده است. در ادامه با مکان های دیدنی این شهر بیشتر آشنا میشویم.

خیابان نوسکی سن پترزبورگ

خیابان نوسکی  اصلی ترین خیابان شهر سن پترزبورگ میباشد که به نام الکساندر نوسکی یکی از شاهزادگان قرن ۱۳ میلادی نام گذاری شده است. خیابان نوسکی  دارای جاذبه های گردشگری بسیاری میباشد که کتابخانه ملی روسیه ، کاخ استروگانف و پل آنیکوف اشاره کرد.

این خیابان به قدری باشکوه و خاطره انگیز است که داستایوفسکی  این خیابان را شبیه آثار خود میداند.

سن پترزبورگ

موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ

موزه ارمیتاژ یا هرمیتاژ با بیش از ۲ میلیون اثر هنری یکی از قدیمی ترین موزه های جهان است که بسیاری از نشانه های تمدن بشری را در خود جای داده است. بنای اصلی این موزه در گذشته محل سکونت تزار ها بوده است. نکته جالب تر اینکه این موزه نمایندگی هایی را در لندن ، لاس وگاس و آمستردام دارد. آثار هنرمندانی نظیر میکل آنژ و داستایوفسکی برا در خود جای داده است.

موزه ارمیتاژ

کلیسای Savior on Blood

یکی از کلیسا های اروتودکسی در روسیه است که در سال ۱۹۰۷ ساخته شده است. در واقع الکساندر سوم  در سال ۱۸۸۳ این کلیسارا به عنوان یادبودی برای پدرش ساخت .  معماری این کلیسا با دیگر سازه های موجود در  سن پترزبورگ متفاوت است.  معماری این سازه به سبک ملی گرایانه عاشقانه  میباشد درحالی که سایر سازه های مهم سن پترزبورگ اغلب  نئو کلاسیک هستند.

Spilled-Blood

Peter and Paul Fortress

قلعه پتر و پل که اصلی ترین قلعه در سن پترزبورگ میباشد، در سال ۱۷۰۳ توسط پتر بزرگ احداث شد. این قلعه که هیچ وقت کاربرد نظامی نداشته در ابتدا برای دفاع از سرمایه های پادشاهان در جنگ ها و کمی بعد تر محل نگه داری زندانیان درجه ۱ بوده است.

کاخ پتر

تئاتر مارینسکی

یک نمایشگاه قدیمی اپرا و باله در سن پترزبورگ میباشد که در سال ۱۸۶۰ احداث شد. این مکان  محل اجرای بزرگترین باله ها و اپراهای روسیه است. این مکان در دوران شوروی به تئاتر کیروف معروف بود.

با ما همراه باشید

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

دیوار شهر شیان

۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

مکان های توریستی شگفت انگیز زیادی در چین وجود دارد. از شهرهای باستانی گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *