خانه / اخبار / جاذبه های گردشگری ایران در نوروز ۹۷-قسمت ششم(کوهستان)

جاذبه های گردشگری ایران در نوروز ۹۷-قسمت ششم(کوهستان)

کوهستان در کشوری که ۲۰ درصد مساحت آن را کویر تشکیل داده است حکم یک پناهگاه را دارد. پناهگاهی که آشیانه عقاب ها نه تنها آن را ناامن نکرده بلکه جذاب تر هم کرده است. رشته کوه های البرز در شمال و زاگرس در غرب ایران مانند مادری مهربان ایران را در آغوش خود جای داده اند. دامنه های الوند  با آثار باستانی فراوانش اما خبر از قدمت ایران زمین میدهد. کمی پایین تر در چهارمحال و بختیاری دنا  محرومیت و گشاده دستی مردم این خطه را فریاد میزند.زنگلاب ایستاده در غبار در جنوب ایران با ارتفاع ۳۵۰۰ متری زیبایی های جنوب را به رخ میکشد.

کوهستان الوند

این کوهستان که در استان همدان قرار دارد و این استان را از تویسرکان جدا میکند. از شمال غرب به کوه های کردستان و از جنوب شرق به کوه های اراک متصل است. با منظره ای زیبا و آب و هوایی معتدل در تابستان ها  پذیرای گردشگران زیادی از جای جای کشور عزیزمان میباشد.

جاذبه های گردشگری ایران در نوروز ۹۷-قسمت ششم(کوهستان)

تشکوه خوزستان

این کوه که در جاده رامهرمز قرار دارد به علت وجود گوگرد داخل زمین و متصاعد شدن گازهای طبیعی همیشه شعله وربه نظر میرسد جلوه زیبایی را برای علاقه مندان به طبیعت رقم میزند.

تشکوه

دماوند

بلندترین کوه ایران و یکی از زیباترین کوه های جهان است که در قسمت شمالی رشته کوه های البرز قرار دارد. دسترسی به این کوه از میان دو یخچال سیوله (سمت راست) و دوبی سل (سمت چپ) صورت می‌گیرد.

کوه دماوند

سبلان

این کوه که در شمال غربی کشور و در استان اردبیل قرار دارد، با ارتفاع ۴۸۵۰ متر و وجود دهانه های آتشفشان که چشمه های آبگرم در دربستر این کوه را به وجود آورده اند یکی از جاذبه های گردشگری استان اردبیل محسوب میشود.

سبلان

کوه دنا

این کوه که در ارتفاع ۴۱۱۰ متری از سطح دریا قرار دارد با بارش  سالانه ۲۰۰ میلیمتر یکی از مناطق مستعد برای رویش و کشاورزی است . مردم محلی به این کوه (کل قدویس) یا پاک و بلند میگویند. دره های دامنه کوه دنا مملو از رودخانه های فصلی میباشد.

مقالات مرتبط

تفلیس کجاست وچه دانستنی هایی دارد

جاذبه های گردشگری ایران در نوروز ۹۷-قسمت چهارم(آثارباستانی ۱)

جاذبه های گردشگری ایران در نوروز ۹۷-قسمت پنجم (آذربایجان)

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

دیوار شهر شیان

۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

مکان های توریستی شگفت انگیز زیادی در چین وجود دارد. از شهرهای باستانی گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *