خانه / اخبار / تیم ملی انگلیس- معرفی تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم ملی انگلیس- معرفی تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم ملی انگلیس ما را به یاد صحنه های سیاه و سفید فوتبال و توپ های چرمی قرن ۱۸ و نوزده می اندازد. به یاد اولین بازی رسمی فوتبال بین انگلیس و اسکاتلند که با نتیجه مساوی به پایان رسید. برای ما ایرانی ها انگلیسی ها اولین مربیان فوتبالی بودند همان مهندسان و کارگران پالایشگاه نفت مسجد سلیمان که به کارگران صنعت نفت  استراتژی های فلسفی فوتبال را آموختند. فوتبال برای مردم انگلیس  چیزی فراتر از یک ورزش است ورزشگاه ومبلی خانه و تیم ملی انگلیس فرزند خوانده مردم این کشور است. تیم ملی انگلیس که به همراه اسکاتلند قدیمی ترین تیم جهان است و رقابت سنتی با این کشور دارد تا به حال بیش از ۵۰ سرمربی را روی نیمکت خود دیده  که اریکسون و فابیو کاپلو را میتوان معروف ترین مربیان خارجی این کشور دانست. از همه این تفاسیر که بگذریم انگلیس در کنار برزیل،اسپانیا،ایتالیا،آلمان،فرانسه،اروگوئه،آرژانتین یکی از هشت کشوری میباشد که افتخار قهرمانی در جام جهانی فوتبال را نصیب خود کرده است. تیم ملی فوتبال انگلیس در جام جهانی ۱۹۶۶ که میزبان این رقابت ها بود موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. شهر لندن یکی از فوتبالی ترین شهرهای دنیاست که آرسنال،چلسی تاتنهام  ازجمله غول های اروپا هستند را در خود جای داده است.

تیم ملی انگلیس-معرفی تیم های حاضر در جام جهانی 2018

جام جهانی ۱۹۸۶ و دست خدا

بدترین خاطره انگلیسی ها از ادوار جام جهانی را میتوان در مارادونا خلاصه کرد مارادنایی که انگار دست خدا شده بود تا در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک بریتانیای مغرور را متوقف کرده و با ۲ گل حیرت انگیز خود مرد استعمار شده آرژانتین را به اوج آسمان ها بفرستد.

لقب تیم ملی انگلیس

سه شیرها لقبی است که با توجه به لوگوی تیم ملی آرژانتین برای این کشور در نظر گرفته شده است.

اسطوره های تیم ملی انگلیس

گوردون بنکس

گلر افسانه ای انگلیسی ها در جام جهانی ۱۹۹۶ در سال ۱۹۹۹ به عنوان بهترین دروازه بان قرن ۲۰ انگلیس معرفی شد.

بابی چارلتون

آقای گل انگلیسی ها که با ۱۰۶ بازی ملی موفق به زدن ۴۹ گل شده است. او که در جام جهانی ۱۹۶۶ بهترین بازیکن جام شناخته شد در چهار جام جهانی تیم ملی انگلیس را همراهی کرد.

دیوید بکهام

نام او را باید در تاریخ فوتبال انگلستان جاودانه دانست. مردی که ستاره بی بدیل انگلیس در اوایل دهه ۹۰ تا ۲۰۰۶ محسوب میشود. نمیتوان نقش بکهام را در صعود به جام جهانی ۲۰۰۲ کره-ژاپن با آن ضربه آزاد دیدنی به یونان نادیده گرفت.بکهام که در سال ۲۰۱۴ با پاریسنت ژرمن از دنیای فوتبال خداحافظی کرد بدون شک چهره ماندگار فوتبال انگلیس در قرن ۲۱ خواهد بود.

مقالات مرتبط

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
تیم ملی آرژانتین-معرفی تیم های حاضر در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸
تور ۱۳ روزه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸
اطلاعات تور ۸روزه یکتاسفر جهت جام جهانی 

منتظر مقالات جدید ما باشید

جهت کسب اطاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد تورهای جام جهانی با ۰۲۱۸۸۵۰۰۵۶۸ تماس بگیرید

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

دیوار شهر شیان

۵ مکان حیرت انگیز در چین-سرزمین افسانه ها

مکان های توریستی شگفت انگیز زیادی در چین وجود دارد. از شهرهای باستانی گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *