خانه / رویدادها / جام جهانی / آلمان – معرفی تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸

آلمان – معرفی تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸

تیم ملی فوتبال آلمان  که از سال ۱۹۰۸ تا کنون نماینده مردم آلمان در مسابقات بین المللی میباشد. این تیم که به روح جنگندگی و اتحاد داخل زمین بین فوتبالی ها معروف شده توسط مردم کشور آلمان مانشافت یا همان تیم صدا زده میشود.

در سال ۱۹۴۷ و بعد از پایان جنگ جهانی دوم  و تقسیم آلمان به ۲ کشور آلمان غربی و آلمان شرقی مانشافت ها نیز به ناچار به دو دسته تقسیم شدند. بعد از ازبین رفتن مرزهای دروغین در آلمان و در سال ۱۹۹۰ دوباره روح یک تیم بودن و برای یک کشور جنگیدن در مانشافت ها دمیده شد و افتخارات آلمان غربی و شرقی نیز با هم ترکیب شد. تا مردم  دنیا سبک جدید فوتبال یکدست رو از آلمان ها یاد بگیرند.

در تمام ادوار جام جهانی آلمان ها را میتوان بعد از برزیل به همراه ایتالیا دومین تیم پرافتخار جهان دانست.

اسطوره های تیم ملی فوتبال آلمان

فریتس والتر، اسیر جنگی که افسانه شد

اسطوره و کاپیتان تیم ملی فوتبال آلمان در سال دردهه های ۴۰ و ۵۰ میلادی که متولد شهر کایزرسلاوترن  بود. توانست با مانشافت ها در سال ۱۹۵۴ در سوییس به قهرمانی جهان دست پیدا کند.

والتر که در جنگ جهانی دوم به خدمت سربازی رفت و سرباز توپخانه شد. نهایتا توسط ارتش شوروی به اسارت درآمد. اما اوکه آموخته بود ازدوازه های فوتبال به دروازه های قلب مردم برسد. این بار هم معجزه کرد ولی نه در زمین بازی بلکه در اردوگاه اسرا و مقابل چشم نگهبانان مجارستانی و اسلواکی، تا خودش و برادرش را از تبعید به سیبری نجات دهد. شاید والتر مهمترین بازی های زندگی اش را در اردوگاه اسیران جنگی انجام داد نه در جام جهانی ۱۹۵۴ که آلمان ها در آن قهرمان شدند.

فرانتس بکن بائر قیصر فوتبال آلمان

مرد شماره ۵ تیم بایرن مونیخ و کشور آلمان در ۲۶ سپتامبر سال ۱۹۶۵ اولین بازی ملی اش را در جام جهانی ۱۹۶۶ انجام داد. او در سال ۱۹۷۱ کاپیتان تیم ملی آلمان غربی شد و در سال ۱۹۷۲ موفق که قهرمانی در جام ملت های اروپا گردید. دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۴ نیز جام جهانی را برای کشورش به ارمغان آورد.

افتخارت فوتبال آلمان در ادوار جام جهانی

  1. مانشافت ها  در سال های ۱۹۵۴،۱۹۷۴،۱۹۹۰،۲۰۱۴ چهار دوره قهرمان جهان شده و بعد از برزیل پرافتخارترین تیم این رقابت ها میباشند.
  2. ۴ عنوان نایب قهرمانی در سال های ۲۰۰۲،۱۹۸۲،۱۹۸۶ و ۱۹۶۶ نیز در کارنامه این تیم وجود دارد.
  3. مقام سومی در سال های ۱۹۵۸ ۲۰۰۶ نیز یکی دیگر از افتخارت آلمانها در این مسابقات است.

تیم ملی فوتبال آلمان

ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی  ۲۰۱۸

تیم ملی فوتبال آلمان با توجه به تعدا ستاره هایی که دارد با ترکیب ۳-۵-۲ و یا ۳-۶-۱ در روسیه به مصاف حریفان خود خواهد رفت.

نویر و مارک آندره تر اشتگن را میتوان از گزینه های جدی دروازه دانست

«متس هوملس» و «ژرومه بواتنگ» در خط دفاعی یک زوج بی همتا را تشکیل داده اند.

در خط میانی «مسوت اوزیل» همچنان مهندس واقعی ژرمن هاست. هافبک خلاق آرسنال در آخرین بازی های دوستانه آلمان بخصوص مقابل انگلستانم هم خوش درخشید. کنار او نام هایی مانند «مارکو رویس»، «سامی خدیرا»، «ماریو گوتزه»، «کریم بلعربی» و «تونی کروس» و ستاره این روزهای بوندس لیگا یعنی گورتزکا قرار دارند که هرکدام قلب تپنده تیم های باشگاهی شان هستند.

در خط حمله یک ستاره ۲۱ ساله به نام «تیمو ورنر» در ده بازی ملی، ۷ گل به ثمر رسانده که می تواند گزینه ستاره مسابقات نیز باشد. اما احتمالا ماریو گومز گزینه اول یواخیم لو خواهد بود. و با توجه به سیستم بازی آلمان مقابل حریفان ممکن است بازی به لروی سانه به عنوان وینگر نیز برسد.

مقالات مرتبط

تور ۱۳ روزه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸
اطلاعات تور ۸روزه یکتاسفر جهت جام جهانی
تیم ملی ایتالیا-از عرش تا فرش با آتزوری ها

با ما همراه باشید

درباره‌ی Yekta

همچنین ببینید

تیم های آمریکای جنوبی شرکت کننده در جام جهانی

همه مدعیان جام جهانی روسیه (قسمت دوم)-عظمت را به آمریکا برگردان

قاره آمریکای جنوبی را بدون شک میتوان سرزمین افسانه های فوتبالی دانست جایی که اولین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *